Pazartesi, 11 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
ŞENKAYA

Nusret, ''Dünyayı Paşalı'ya Dökeceğim''

Dünyaca ünlenen Şenkaya Paşalılı et ustası Nusret Gökçe, köyüne yaptıracağı külliyenin temel atma törenine katılamadığı için üzgün olduğunu belirterek, ''Temel atma törenine katılamadım ancak açılışta dünyayı Paşalı'ya dökeceğim'' dedi.

224 Toplam Gösterim
Nusret, ''Dünyayı Paşalı'ya Dökeceğim''

Sosyal medya hesabından yayınladığı videolarla dünya çapında üne kavuşan et restoranı sahibi Nusret Gökçe, Ak Parti Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı'nın önerisi üzerine doğum yeri olan Erzurum'un Şenkaya İlçesi'ne bağlı Paşalı Köyü'nde yaptıracağı külliyenin temel atma törenine telekonferans sistemi ile katıldı.

 

Şenkaya İlçesi'nin Paşalı Köyü'nde 4 bin metrekare üzerine yaptırılacak cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhaneden oluşan külliyenin temel atma törenine iş yoğunluğu nedeniyle katılamayan Nusret Gökçe'yi 65 yaşındaki babası Faik Gökçe temsil etti.

 

Törende TV 8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın amcası olan Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mevlüt Doğan, Şenkaya Belediye Başkanı Görbil Özcan, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Ak Parti Oltu İlçe Başkanı Efdal Gülcü, Ak Parti Oltu Kadın Kolları Başkanı Tülay Çevik, Şenkaya Müftüsü Kazım Ünsal'ın da aralarında bulunduğu yaklaşık 300 kişi katıldı.

 

Milletvekili Mustafa Ilıcalı, törende yaptığı konuşmada, Nusret Gökçe'ye doğduğu köye bir külliye önerisi yaptığını, bunun da olumlu karşılandığını bildirdi. Nusret Gökçe, telekonferans yöntemiyle törene katıldı ve doğduğu köye külliye yaptırmaktan dolayı çok mutlu olduğunu bildirdi.

 

Açılış törenine mutlaka katılacağını ifade eden Nusret Gökçe, "Bizim köyün hayvanlarının eti çok lezzetlidir. Köye bir et entegre tesisi kurmak istiyorum" diye konuştu.

 

Köylülerinin büyük sevgi seliyle karşılaşan Nusret, temel atma törenine gelemediği için üzgün olduğunu belirtti. Açılışta mutlaka köyünde bulunacağını belirten Nusret, “Külliyenin temel atma töreninde orada sizlerle birlikte olmayı çok arzuladım ancak farklı bir açılış töreni nedeniyle katılamadım. Külliyenin açılışında mutlaka orada olacağım ve dünyayı Paşalı’ya dökeceğim. Herkes Paşalı’yı konuşacak” dedi.

 

Evli ve birisi kız, 5 çocuk babası Faik Gökçe ise oğlunun 2 yaşında iken Paşalı'dan çıktığını, çok çalışmanın semeresini görerek ünlü bir işadamı olduğunu bildirdi. Oğlu ile gurur duyduğunu ifade eden Faik Gökçe, Nusret'i uluslararası üne kavuşturan ete tuz atma tarzında külliyenin temeline toprak attı.

 

Daha sonra kurban kesildi ve Müftü Ünsal da temel atma töreninde dua etti. Temel atma töreninden sonra İstanbul'dan gelen Mehmet Kemiksiz topluluğunun ilahileri eşliğinde konuklara iftar yemeği verildi.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft