Salı, 21 Kasım 2017
.
.
chevron_left chevron_right
ŞENKAYA

Görgü Tanığı Paşalı’daki ‘Cinayeti’ Anlattı!

Geçtiğimiz günlerde Şenkaya’nın Paşalı Mahallesi yakınlarında meydana gelen trafik kazasında kamyon, yolun kenarından yürüyen iki gence çarparak ölmelerine sebep olmuştu. Kazadan hemen sonra olay yerinde olan vatandaş yaşananları anlattı…

513 Toplam Gösterim
Görgü Tanığı Paşalı’daki ‘Cinayeti’ Anlattı!

Şenkaya’nın Altınova(Çiftlik) Mahallesi’nde ikamet eden Ömer Gökçe(23) ve Gürsel Gökçe(28), akşamüzeri Altınova Mahallesi’nden Paşalı’ya giderlerken yaya yürüyüş yolunda olmalarına rağmen arkalarından gelen kamyonun çarpması sonrası kaldırıldıkları hastanede hayatlarını kaybetmişlerdi.

 

Kazadan hemen sonra olay yerinde olduğunu belirten Önder Gökçe, olayın bir cinayet olduğunu savundu. Hayatını kaybeden her iki vatandaşın da hayatlarını kaybedene kadarki süreçte yanı başında olduğunu belirten Önder Gökçe, şu ifadeleri kullandı:

 

“Geçtiğimiz Salı günü Şenkaya ilçesine bağlı Paşalı beldesinden Altınova Mahallesi’nde(çiftlik) oturan Ömer ve Gürsel Gökçe, akşam saat 18.00 civarları Altınova Mahallesi’nden Paşalı merkezine giderken(Olur ilçesinden Şenkaya ilçesi güzergahına) gidiş yönünün en sağından yaya geçidinden giderken arkadan gelen kamyonetin çarpması sonucu ağır yaralanmışlardır. Her iki şahıs da Oltu Devlet Hastanesi’ne kaldırılmış, durumu daha ağır olan Gürsel Gökçe Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilirken, duru daha iyi olduğu düşünülen Ömer Gökçe Oltu’da müşahede altında tutuldu. Fakat bir saat sonra iç kanamasının farkına varılmasıyla birlikte Erzurum’a sevk edildi. Araştırma hastanesine kaldırılan Ömer kardeşimiz, nabzının alınamamasıyla birlikte doktorların yaptıkları tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştır. Bu vefatın en büyük sebebinin de helikopter ambulans yerine kara yolunun tercih edilmesi olduğunu düşünüyorum. Keza Erzurum’daki doktorlar, hastanın geciktirildiğini söyledi. Doktorların söylemine göre helikopter kullanılsaydı ve hasta Oltu’da bekletilmeseydi kurtulma şansı vardı.

 

 

Ağır yaralı olan Gürsel Gökçe 22.30’da Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde acil ameliyata alındı. Saat yaklaşık 01.30’da ameliyattan çıkan hasta yoğun bakıma alındı fakat zaten çok ağır yaralanmış olan hastamız tüm müdahalelere rağmen yoğun bakımda iken saat 03.00 sularında vefat etmiştir.

 

Vefat eden Gürsel Gökçe evli ve iki çocuk sahibi iken, diğer kardeşimiz Ömer Gökçe ise bekardı ve sonuçları henüz yeni açıklanan KPSS sınavından çok güzel bir puan almanın sevincini yaşıyordu. Çok üzgünüz.”

 

Gürsel ve Ömer Gökçe, dün Paşalı Mahallesi’nde toprağa verilirken, Göle nüfusuna kayıtlı olduğu belirtilen kamyon şoförü ise yakalanarak gözaltına alındı.

 

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft