Salı, 12 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
OLTU

Oltu’da Sahte Dolar Operasyonu!

Oltu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda toplamda 2 bin 200 sahte dolar ele geçirildi.

3982 Toplam Gösterim
Oltu’da Sahte Dolar Operasyonu!

5 Ekim 2017 Perşembe günü saat 10.30 sularında yemek yedikleri lokantada, lokanta sahibinden ellerindeki dolarları bozdurmak istediğini belirten şahıslar, ellerindeki sahte 500 doları 1750 TL karşılığında bozdurduktan sonra işyerinden ayrıldı. Daha sonra lokanta sahibi A.S. , dolarları banka hesabına yatırmak istediği sırada dolarların sahte olduğunu anlaması üzerine emniyete başvurdu.

Aldıkları şikâyeti değerlendiren Oltu Polisi, yaptığı çalışmalar sonucu kamera kayıtlarından ellerindeki sahte doları piyasaya süren şahısları tespit etti. 34 plakalı kiraladıkları araçla Oltu’dan ayrıldıkları tespit edilen dolandırıcılar, Oltu Polisi’nin sıkı takibi sonrası PTS ve GPS takibiyle Artvin ili sınırlarında olduklarını belirledi.

Artvin Emniyet Müdürlüğü ile irtibata geçen Oltu İlçe Emniyet Müdürlüğü dolandırıcıların yakalanması sağladı. Artvin’den Oltu’ya getirilen C.K, A.Ç ve S.Ç isimli şahısların üzerinden bin 700 sahte dolar daha çıktı. Yakalanan şahıslar Oltu’da 500, Artvin’de de bin 700 sahte dolarla yakayı ele verdi.

Toplamda 2 bin 200 sahte dolar ile yakalanan şahıslardan A.Ç’ye ait Oltu Doğutaş Sanayi Sitesi’ndeki işyerinde yapılan aramada bir adet ruhsatsız 7.65 mm çapında silah ve bu silaha ait şarjör ile üç adet fişek ele geçirildi. Yine şüphelilerden C.K isimli şahsın sahtecilik, dolandırıcılık, kasten yaralama, 3167 SKM Banka ve Kredi Kartlarını Kötüye Kullanmak ve Güveni Kötüye Kullanmak suçlarından toplam on sekiz (18) adet suç kaydının olduğu tespit edildi.  Ayrıca S.Ç. isimli şahsın sahtecilik, hırsızlık, uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak suçlarından toplam altı (6) adet suç kaydının bulunduğu tespit edildi.

Mahkemece tutuklanan A.Ç ve C.K, Oltu Devlet Hastanesi’ndeki sağlık kontrollerinin ardından Oltu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilirken, S.Ç ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Mağdur olan lokantacı A.S.’nin ise 500 dolar karşılığında verdiği 1750 TL, şüphelilerden geri alınarak kendisine teslim edildi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft