Pazartesi, 11 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
OLTU

Oltu’da Çıkan Orman Yangını Söndürülemiyor!

Oltu’nun Yukarı Çamlı Mahallesi ormanlık alanında dün öğlen saatlerinde başlayan yangın, henüz kontrol altına alınabilmiş değil.

3092 Toplam Gösterim
Oltu’da Çıkan Orman Yangını Söndürülemiyor!

Dün öğlen saatlerinde henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan ve sabah saatlerinde kontrol altına alındığı duyurulan yangın, rüzgarın şiddetiyle yeniden büyüdü. Oltu ve Şenkaya Orman İşletme Müdürlükleri Yangın Söndürme Ekipleri tarafından müdahale edilmek istenen ancak oldukça engebeli olan arazi şartlarından dolayı sağlıklı bir müdahale yapılamıyor. Önüne çıkan her şeyi küle çeviren dev alevler hızla ilerlerken, Oltu ve Şenkaya Orman İşletme Müdürlüklerine bağlı Yangın Söndürme Ekipleri de dün öğlen saatlerinden beri bölgede yoğun çalışmalarını sürdürüyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Oltu İtfaiye Amirliği’ne bağlı itfaiye araçları da su taşıyarak bölgedeki su arazözlerine takviye yapıyor.

Yangın bölgesinde çalışmaları yakından takip eden ve kontrol altına alınıncaya kadar bölgede kalacağı belirtilen Erzurum Orman İşletme Bölge Müdürü Şaban Bıyıklı, “Yangınla can emniyetini alarak mücadele ediyoruz. Arazide yol olmadığı için geceden beri yollar açıldı. Saha büyük ve yangını kısmen de olsa kontrol altına alabiliyoruz ama rüzgar alevleri yeniden tetikliyor. Ekiplerimizin can güvenliğini de gözeterek, belli noktalarda bekleyerek yangını kontrol altına alacağız” dedi.

Oltu Kaymakamı Şenol Turan bölgede incelemelerde bulunurken, yangın söndürme ekibi çalışanlarına moral ve motivasyon açısından ziyaret gerçekleştirdi.

112 Acil ve Erzurum AFAD ekipleri ile itfaiye araçları bölgede hazır bulundurulurken, zaman zaman dumandan etkilenen işçilere 112 Acil ekipleri ambulansta müdahalede bulunuyor.

Son gelen bilgilere göre ise, yangının büyüdüğü ve çevreyi tamamen sardığı yönünde.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1
  • 0
  • 1 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft