Pazartesi, 11 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
OLTU

Oltu Ülkü Ocakları ‘Sağlam’ Ellerde!

Oltu Ülkü Ocakları’nda, gerçekleştirilen devir teslim töreniyle Vedat Sağlam dönemi resmen başladı.

3604 Toplam Gösterim
Oltu Ülkü Ocakları ‘Sağlam’ Ellerde!

Ülkü Ocakları Oltu İlçe Başkanlığı binasında gerçekleştirilen törene Ülkü Ocakları Teşkilatlandırma Erzurum İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Gökçan, Ülkü Ocakları Oltu İlçe Başkanı Vedat Sağlam ve yönetimi ile ülkücü gençler katıldı. 

Oltu Ülkü Ocakları binasında gerçekleştirilen devir teslim töreninde konuşan Ülkü Ocakları Teşkilatlandırma Erzurum İl Başkan Yardımcısı Abdulkadir Gökçan, “Aziz şehitlerimizin bize emaneti, bu emanetin şimdiki nöbetçileri biziz. Bize düşen bu emanetimizi, bu davamızı taşıyabildiğimiz kadar en ileriye taşımak. Bakın burada liseli arkadaşlarımız, üniversiteli arkadaşlarımız var. Bu uğurda, sizin gibi büyüklere düşen, başkanıma düşen bu arkadaşlarımıza Allah davasında Allah’ın kelamını öğretmek. Liseli gençleri güzel üniversitelere yerleştirmek. Üniversiteyi bitirenlere devlet kadrolarında inşallah bir yer bulup, bu davayı oralarda daha iyi bir şekilde yönetmek, yönettirmek düşer. Bu uğurda da Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanı Sayın Haktan Genç Beyefendinin takdiriyle göreve Vedat kardeşim katılacak. Vedat kardeşimin yaptıkları şimdiden ortadadır. İnşallah Allah yolunu açık eder. Her daim, her türlü kendisinin yanındayız. Allah utandırmasın” dedi.

Görevi devraldıktan sonra bir açıklama yapan Ülkü Ocakları Oltu İlçe Başkanı Vedat Sağlam şunları kaydetti:

“Oltu Ülkü Ocakları Başkanlığı görevine başta Genel Başkanımız Olcay Kılavuz Beyefendi, Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanımız Haktan Genç Beyefendi ve Teşkilatlandırma İl Başkan Yardımcımız Abdulkadir Gökçan Beyefendinin takdiri ile atanmış bulunmaktayım.

Gençler, yiğitler, canlar! Dünyada tek bir ülkü vardır. Allah(c.c)’a kul, Hz. Muhammed(s.a.v)’e ümmet olmak. Diğer bütün hedefler, bu hedefin kölesidir. Türk Milleti’nin tarihteki değeri bu ülkü yolunda verdiği hizmet, döktüğü kandan gelir. Geçmişimize baktığımızda imparatorluklar kuran ceddimizin haram yemekten korkan, masuma kol kanat geren zalimin karsısında dik, alimin huzurunda edepli, Rıza-i ilahiden başka bir amaç gütmeyen nesiller olduğunu görürüz.

Yiğitlerim, beylerim, canlarım! Var mısınız sonunda Rıza-i ilahi olan bu yolda benimle yürümeye! Var mısınız üç beş ayet okuyarak Cuma namazı kılarak kendilerini Müslüman gösteren palyaçoların maskelerini indirmeye! Unutmayın can kardeşlerim, bizler cahil kaldıkça kendilerini din büyüğü olarak yutturanlar çok olacaktır. Şimdi sizlerin huzurunda ilan ediyorum, bu ocak Ahmedi Yesevi ocağıdır. Bu ocak Hacı Bektaşi Veli ocağıdır. Bu ocak Pir Seyyid Abdulkadir Geylani ocağıdır. Bu ocaklardan Alparslanlar, Fatihler, Yavuzlar, Süleymanlar, Mustafa Kemaller ve Türkeşler çıkacaktır. Onlar bu değerli özelliklerden dolayı cihan imparatoru olmuşlar başka milletler kendi dindaşları yerine onların adaletli hoş görülü yönetimini tercih etmişlerdir.

Beylerim yiğitlerim canlarım! Bizler mukaddesatlarımızı kaybettik. Seferde bağdan bir tutam uzum alıp yerine bir kese altın koyan yiğitlerin yerine, çevreden haraç alarak güçlülerin yanında masumları ezerek haramdan çekinmeyen ve buna delikanlılık diyen paranın kopekleri haline geldik.

Velhasıl bu halimizle mi biz ülkücüyüz diyeceğiz! Bu halimizle mi Tanrı dağlarında at koşturup etrafımızı saran çelik engelleri yüreğimizin ateşiyle eritip cihana yayılacağız!

Sabahlara kadar alnı secdeden kalkmadan ‘Ya Rab! Yarın ki seferde bana şehitlik nasip et’ diye dua eden Ulubatlılarin yerini, sabahlara kadar kahvede, diskoda, barda ve internet kafelerde zaman öldüren, erkekleri kadınlaşmış kadınları erkeklere benzemeye başlamış hilkat görünümlü mahlûklar almış.

Geçmişte bu dava için kanını döken bu millet için can veren ve ilayı kelimetullah uğruna eşinden, çocuğundan, hayallerinden kopan büyüklerimize, ağabeylerimize layık olmak için hep birlikte bu hareketi ayağa kaldıralım. Söylediklerimden şunu anlamanızı istiyorum. Bana emanet verilen bu ocakta artık serserilerin, karı kız peşinde koşup, şahsi kavgalarını ocağa mal edenlerin millete kabadayılık taslayıp, ocağın adını kirletenlerin yeri yoktur.                       

Kur’an-ı Kerim bilmeyen gençlerimize, Kur’an okuma öğretilecek ve bu amaçla cami ve kuran kursu hocalarından yardım istenecektir.

Haftanın her günü eğitim masası reislerinden, orta öğretim lise ve üniversite olmak üzere belirlenmiş konularda seminer verilerek milliyetçilik, dokuz ışık ve Türk İslam sentezi doktrinleri belletilecek, terör örgütü savunucularının soruları karşısında susan veya cevap veremediği için işi kavgaya döken bir ülkücü kalmayacaktır. Bizleri bu göreve layık gören başta Genel Başkanımız Olcay Kılavuz ve Erzurum İl Başkanımız Haktan Genç başta olmak üzere,  kıymetli büyüklerime saygılarımı sunuyor, onları mahcup etmeyeceğime söz veriyorum”

VEDAT SAĞLAM KİMDİR?

1987 yılında Erzurum ili Oltu ilçesinde dünyaya gelen Sağlam, ilk ve ortaöğrenimini Oltu’da tamamlamıştır. 2005-2009 yılları arasında ise Atatürk Üniversitesi’nde üniversite eğitimini tamamlamıştır. Üniversite hayatı boyunca, öğreniminin yanı sıra Erzurum Ülkü Ocakları İl Başkanlığı bünyesinde, Atatürk Üniversitesi’nde ülkü ocaklarının çeşitli kademelerinde aktif bir şekilde hizmetlerde bulunmuştur. 2010 yılında Oltu’da kuru temizleme sektöründe esnaflığa adım atan Sağlam, halen bu sektörde faaliyetlerini devam ettirmekte olup, Oltu ilçesinin sevilen esnaflarından biri olmayı başarmıştır.

Genç yaşına rağmen kısa bir sürede babacan tavırlarıyla küçüğünden büyüğüne, partili partisiz herkesin saygı ve sevgi duyduğu bir profil oluşturmayı başarmıştır.

Vedat Sağlam, 2017 yılı Temmuz ayında devraldığı Ülkü Ocakları Oltu İlçe Başkanlığı sancağını halen taşımaktadır.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 1 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft