Pazartesi, 11 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
OLTU

Minik Betül Evde Otururken Bu Hale Geldi!

Oltu’ya bağlı Güzelsu Mahallesi’nde yaşanan şiddetli fırtına bir evin çatısını uçurdu. Yerinden çıkan çatı, evinin balkonunda oturan minik Betül’e isabet etti. Adeta ölümden dönen minik kız yaşadığı şoku bir süre üzerinden atamadı.

1215 Toplam Gösterim
Minik Betül Evde Otururken Bu Hale Geldi!

Sık sık yaşanan heyelandan dolayı yeni bir yerleşim yerine taşınan Güzelsu Mahallesi’nde, mahalle sakinleri yapılan yeni konutlardan muzdarip olduklarını dile getirdi. Daha önce meydana gelen dolu yağışında çatıları büyük hasar gören konutların, son yaşanan şiddetli fırtına sonrası bu kez çatıları yerinden koparak bir evin balkonunun penceresine vurdu. Kırılan cam parçaları, balkonda oturan minik Betül’e isabet ederek çeşitli yerlerinden yaralanmasına neden oldu.

Dün akşam üzeri meydana gelen şiddetli fırtına Güzelsu Mahallesi’ndeki birçok evin çatısını uçururken, en büyük dehşeti o esnada evde oturan Çaylak ailesi yaşadı. Komşularının kopan çatısı balkonda oturan Çaylak ailesinin üzerine düştü. Yaşanan bu talihsiz olayda 5 yaşındaki Betül Çaylak kafası ve kollarına isabet eden cam kırıklarıyla birçok yerinden yaralandı.

Baba Kurban Çaylak, “Ailemle birlikte balkonda oturuyorduk. Fırtına çıkınca balkonun kapısını, penceresini kapattık. Sonra büyük bir sesle birlikte hemen dibinde oturduğumuz pencerenin camları patladı. Komşunun çatısı yerinden çıkarak bizim penceremize çarptı. Çatıdan kopan çiviler üzerimize mermi gibi yağdı. Kızım Betül’de yaralanmalar oldu. Hastanede tedavi ettirdim” dedi.

Yaşanan afete diyecek bir şeylerinin olmadığını belirten Kurban Çaylak, evlerin yapımını üstlenen müteahhide seslenerek gereğini yapmasını istedi. Çaylak, “Bu çatıların yapımında büyük bir ihmal var. Bu konutları yapan müteahhit elini vicdanına koyarak bir kez daha gelsin baksın. 1’er cm çiviyle betonda ağaç durur mu gelsin baksın. En küçük bir rüzgârda bile bu çatılarda oynama oluyor. Bugünkü rüzgâr biraz şiddetli olunca komşunun çatısını kaldırıp bizim evimize zarar verdi. Buradan kazandığı parayı helal bir şekilde yemek istiyorsa gelsin gereğini yapsın. Aynı olayı başkasının yaşamaması için bir çare bulunmasını istiyoruz. Daha önce de dolu afetinden dolayı çatılarımızda hasarlar oluşmuştu. Biz bu durumdan muzdarip olduk, canımızı zor kurtardık” şeklinde konuştu.

Başının ve vücudunun birçok yerinden cam parçalarıyla yaralanan minik Betül, “Çatı üzerimize geldi. Çok korktum” dedi.

Çatısı uçan başka bir mahalle sakini olan Altun Karataş ise, “Rüzgâr aniden çıkınca çatıyı olduğu gibi kaldırıp yere attı. Çoluk çocuk hep yaralandı. Yaptırma gücümüz de yoktur, ne yapacağımızı şaşırdık” diye konuştu.

Yaşanan bu olayda mağdur olduklarını dile getiren Güzelsu Mahallesi sakinleri, şimdi sorumlu müteahhitten gereğini yapmasını istiyor.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft