Pazartesi, 11 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
OLTU

Eski Milli Futbolcular Hasan Şaş ve Orhan Atik Oltu’da!

Galatasaray’ın efsane futbolcularından Hasan Şaş ve Orhan Atik, Oltu’ya gelerek Oltu Cağ Kebabı’nın tadına baktı. Şaş ve Atik, Oltu Cağ Kebabı’nı çok beğendiklerini söyleyerek, ilk defa böyle lezzetli bir et yediklerini belirttiler.

237 Toplam Gösterim
Eski Milli Futbolcular Hasan Şaş ve Orhan Atik Oltu’da!

Erzurum’da gerçekleştirilecek UEFA Pro Lisans Kursu’nun ilk etabına katılmak üzere Erzurum’a gelen Galatasaray’ın efsane futbolcuları Hasan Şaş ve Orhan Atik, Erzurum’a iner inmez soluğu Oltu’da aldı. Oltu’da Uzunyaylalar Cağ Kebap Salonu’nda Oltu Cağ Kebabı’nın tadına bakan Şaş ve Atik, cağ kebabının etini çok beğendiklerini ifade ettiler.

Türk Eğitim Sen Oltu İlçe Temsilcisi ve Oltu Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Hakan Yeşilyurt’un ağırlayarak misafir ettiği Hasan Şaş ve Orhan Atik, Oltu’da önce Oltu Cağ Kebabı yedi, sonra halı sahada maç yapan gençlerin oyununa ortak oldular.

Zengin mutfağıyla tanınan Adanalı olan Hasan Şaş, “Bir Adanalı olarak eti çok severim ama gerçekten hayatımda daha önce böyle lezzetli bir et yemedim. Oltu Cağ Kebabı çok güzeldi. Oltu’nun insanı bizi çok sıcak karşıladı. 25 Mart Oltuspor’a da başarılar diliyorum. İlginiz için teşekkür ederim” dedi.

Geçtiğimiz yıl Galatasaray’ın teknik direktörü Jan Olde Riekerink’in yardımcılığı görevini üstlenen Orhan Atik ise, “Oltu’da olmaktan inanılmaz mutlu olduk. Açıkçası böyle bir misafirperverlik beklemiyorduk. Oltu’da benim ilk defa geldiğim ve ilk defa havasını teneffüs ettiğim bir ilçemiz. Buradaki tüm misafirperverlik gösteren herkese teşekkür ederim” dedi.

Hasan Şaş ve Orhan Atik’in Oltu’ya gelmesinin gençlerin yolunu açmada önemli bir organizasyon olduğu ve bu efsaneleri ağırlamaktan büyük onur duyduğunu dile getiren Hakan Yeşilyurt ise, “Genç kardeşlerimize önemli ve başarılı insanları yakından tanıma fırsatı sunarak gençlerimizin yolunun bu anlamda bir nebze de olsa açılacağına inanıyorum. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümünü yaşarken, güzel ülkemize daha fazla sahip çıkmamız gerekiyor. Bu organizasyonda beni yalnız bırakmayan Uzunyaylalar Cağ Kebap Salonu’na ve Mesut Akçay’a, Topaloğulları Spor Kompleksi’ne, 25 Mart Spor Kulübü Başkanı Ahmet Zengin’e ve yönetimine, efsanelerin Oltu’ya gelmesinde öncü olan işadamı Özgür Özçevik’e, ayrıca ilgi göstererek bizi yalnız bırakmayan Oltu halkına teşekkür ederim” diyerek, bu tür organizasyonların devam edeceğini belirtti.

Öte yandan 25 Mart Spor Kulübü Başkanı Ahmet Zengin, Hasan Şaş, Orhan Atik ve bu isimlerin Oltu’ya gelmesinde öncü olan işadamı Özgür Özçevik’e birer Oltu Taşı tespih ve 25 Mart Oltuspor’un anahtarlığını hediye etti.

Oltu Cağ Kebabı’nın tadına doyamadıklarını belirten Hasan Şaş ve Orhan Atik, haftaya Pazar günü tekrar Oltu’ya gelmek istediklerini belirttiler.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft