Pazartesi, 11 Aralık 2017
.
.
chevron_left chevron_right
EĞİTİM

Oltu Meslek Yüksekokulu, 21’inci Dönem Mezunlarını Uğurladı!

Atatürk Üniversitesi Oltu Meslek Yüksekokulu’nda mezuniyet heyecanı yaşandı. OMYO, 200 öğrenciyi daha mezun etti.

695 Toplam Gösterim
Oltu Meslek Yüksekokulu, 21’inci Dönem Mezunlarını Uğurladı!

Efkan Ala Kültür Evi’de 15.00’da saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan mezuniyet töreni, Neyzen Fuat Lafcı’nın ney dinletisiyle devam etti.

 

Daha sonra 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma konulu sinevizyon gösterisi sunuldu.

 

Okul birincisi olan Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencisi Melek Tunç, tüm mezun öğrenciler adına konuşma yaptı. Ardından kürsüye Oltu Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Ali İhsan Pala geldi. Pala konuşmasında, “Göreve başlayalı yaklaşık 7-8 ay oldu. Doğrusu idaresinde bulunmaktan olduğum bu okuldan, ilk mezunlarımı verirken son derece mutluyum. Bir Oltulu olarak ilçemizde üniversitemizin böylesine güzide bir müessesesinin bulunmasının bizim açımızdan büyük bir şans olduğunu düşünüyorum. Sevgili gençler, sizler için hayat henüz yeni başlıyor. Azimlilik ve kararlılıkla bu iki yıllık öğreniminizi tamamladınız. Üniversal anlamda değerlerle yüklendiniz ve bilgilerle donatıldınız. Bunları inşallah yarın hayata atıldığınızda ülkemizin, devletimizin ve milletimizin hizmetinde en iyi şekilde değerlendireceğinize olan inancım tamdır” dedi. Müdür Prof. Dr. Ali İhsan Pala daha sonra, okul birincisi olan Melek Tunç’a plaketini ve takdir belgesini vererek kürsüden ayrıldı.

 

Okul birincisi Melek Tunç’un başarısını ölümsüzleştiren okul kütüğüne ismini çakmasının ardından sırasıyla okul ikincisi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı öğrencisi Tolga Şahin ve okul üçüncüsü Ormancılık ve Orman Ürünleri Programı öğrencisi Mustafa Turşucu plaket ve takdir belgelerini aldı.

 

Halk oyunları ekibinin gösterileri salondaki misafirlerden büyük beğeni alırken, gösterinin ardından bölüm birincilerine başarı belgeleri verildi.

 

Daha sonra kep töreni yapılarak, öğrenciler büyük bir heyecanla keplerini fırlattı.

 

Öte yandan mezuniyet töreni sonunda, Takı Tasarımı ile Grafik Tasarımı Programı öğrencilerinin büyük emeklerle hazırladığı sergi katılımcılar tarafından gezildi.

 

Törenin ardından öğrenciler, mezun olmanın keyfini müzik-eğlence programıyla doyasıya yaşadı.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
Haber Yazılımı

- Hokkasoft